typy garážových brán

Typy garážových brán

Dom a záhrada

Poznáte všetky typy garážových brán? Existuje veľa typov garážových brán, ktoré majú svoje výhody a nevýhody pri každodennom používaní. Medzi najčastejšie používané patria hlavne typy:

Rolovacie garážové brány – zhotovené sú z úzkych horizontálnych lamiel, ktoré sa pri otváraní navíjajú nad otvorom garáže. Zaberajú minimálny priestor a ponúkajú maximálnu výšku výjazdu.

Výklopné garážové brány – skladajú sa z jedného pevného panelu, ktorý sa otvára, vyklápa smerom von a následne sa posúva pod strop vašej garáže. Má jednoduchú údržbu a inštaláciu, ale zaberá viac miesta pred garážou pri otváraní.

Posuvné garážové brány – sú zostavené z jedného alebo viacerých panelov, ktoré sa jednoducho posúvajú po koľaji na bok garáže. Najvhodnejšie sú pre garáže s nízkou výškou, alebo pre potrebu voľného priestoru pod stropom. Krídlové garážové brány – obsahujú viac alebo len dve krídla, ktoré sa otvárajú ako obyčajne dvere smerom do vnútra alebo von.  Nie sú veľmi používané pre potrebu väčšieho priestoru pred samotnou garážou. Vhodné sú pre špecifické a architektonické štýly.  Všetky menované druhy majú svoje odborné vlastnosti a sú vhodné pre rôzne typy garáži a špeciálne potreby majiteľov domov.

Aké sú rolovacie garážové brány?

Rolovacie garážové brány sú priestorovo a prakticky výhodným riešením pre vaše garáže. Majú veľa kľúčových výhod a vlastností ako napríklad:

Úspora priestoru – zabezpečujú plné využitie výšky garáže, lebo lamely sa navíjajú do špeciálneho boxu a zaberajú minimálny priestor pred garážou.

Konštrukcia – sú zložené z tenkých horizontálnych lamiel, ktoré sú najčastejšie vyrobené z hliníka, ocele alebo PVC.  Lamely sa pri otváraní navíjajú do boxu umiestnení nad garážou.

Jednoduchá obsluha – otvárať môžete pomocou pružinového mechanizmu alebo jednoducho kľukou. Prípadne najčastejšie elektrickým pohonom, ktorý zabezpečuje diaľkový ovládač.Izolačné vlastnosti – lamely sú izolované pre zlepšenie zvukovej a tepelnej izolácie garáže.  Všetko prispieva k lepšiemu komfortu a úspore energií v garáži. Ďalšie vlastnosti poznáme ochrana a bezpečnosť, údržba a odolnosť, dizajn a estetika.  Tento typ garáži je výbornou voľbou pre ľudí, ktorí vyhľadávajú estetické a bezpečné riešenie pre svoju vysnívanú garáž.

Aké sú výklopne garážové brány?

Výklopné garážové brány sú jednoduchým a tradičným typom garážových brán, ktoré sa stávajú vo svete stále viac populárne. Napíšeme si niektoré najhlavnejšie vlastnosti a výhody výklopných garážových brán:

Konštrukcia – skladajú sa z pevného panelu, ktorý tvorí celok garážovej brány. Panel je vyrobený z hliníka, ocele, plastu alebo niekedy z dreva.

Mechanizmus otvárania – brána sa otvára vyklápaním smerom von a potom sa posunie pod strop vašej garáže.  Pohyb je zabezpečovaný pomocou vodiaceho systému a pružín, ktoré jednoducho zatvárajú a otvárajú. Medzi základne vlastnosti zaradujeme priestorové nároky, cenu, bezpečnosť, údržbu a jednoduchosť,  prístup a pohodlie, dizajn a estetiku. Výklopné garážové dvere je pre ľudí, ktorí hľadajú robustné a spoľahlivé riešenie, ak majú veľa priestoru pred garážou na samostatné otváranie dverí.